Depressie Connect: dé digitale community om anoniem ervaringen te delen aanmelden/inloggen
Steun ons
X

[ALLES GOED] ‘Terwijl ik piano speel heb ik geen last van depressies’

9 oktober 2019

‘Ik speel klassieke piano. Twee uur per dag. In de kliniek heb ik een keyboard op mijn kamer. Muziek is iets wat me altijd geholpen heeft. Dat klinkt zo idioot typisch. Terwijl ik piano speel heb ik geen last van psychose shit, geen last van depressie.’ De 19-jarige kok Manon Bonninga vertelt in een interview met Alles Goed hoe zij omgaat met de stemmen in haar hoofd.

Soms hoor ik opeens iets schreeuwen

Manon hoort bijna altijd stemmen praten. ‘Nu hoor ik ze bijvoorbeeld om de hoek praten, maar ze zijn gelukkig wel gewoon aardig. Dan heb ik er niet zoveel last van, luister ik er eigenlijk niet naar. Soms hoor ik opeens iets schreeuwen. Daar schrik ik dan ook echt van, dat kan je aan me zien. Ik ben er aan gewend, maar soms vragen mensen weleens aan me ‘waarom schrik je zo’. Dan moet ik het ineens weer uitleggen.’

Manon Alles Goed

Foto: Allard de Witte

Ik zit vast in therapieland

Manon heeft diverse therapieën gehad, maar heeft er vooralsnog weinig succes mee behaald. ‘Het begon allemaal heel simpel met een gesprekje hier, gesprekje daar, maar het houdt nooit op. Ik zit nog steeds vast in therapieland.’ Ook over opname in een ggz-instelling is Manon sceptisch. ‘Ik dacht dat ze alles zouden fixen. Maar van alle dingen is de kliniek het ergste. Het helpt je geen stap verder, alles is puur schijnveiligheid. Nu ik bij de stemmenpoli voor het eerst een therapie heb gevonden die aanslaat, geeft me dat hoop.’

De Depressie Vereniging publiceert elk kwartaal een spiksplinternieuw interview van Alles Goed. Alles Goed wil met impact storytelling het taboe op depressie doorbreken. Frederike Kossmann schrijft de interviews en Allard de Witte maakt de foto’s.  Het volledige verhaal van Manon lees je hier.

Lees en deel ervaringen

Persoonlijke verhalen
delen met lotgenoten

Mind Blue

Antidepressiva,
wat vinden anderen?

Mijn Medicijn

GGZ-organisaties:
deel jouw ervaring over hulpverleners

Zorgkaart Nederland
Steun ons
X

© Depressievereniging| Privacyverklaring|Disclaimer|Cookies|Sitemap| Site by Hellopixels + Miller Digital