Depressie Connect: dé digitale community om anoniem ervaringen te delen aanmelden/inloggen
Steun ons
X

Krijg je afkickverschijnselen als je antidepressiva afbouwt?

Sommige medicijnen, zoals paroxetine en venlafaxine geven bij afbouw of staken heftige onttrekkingsverschijnselen (afkick verschijnselen). Dit kunnen slaapklachten zijn, prikkelbaarheid, angst, maar ook een grieperig gevoel of zelfs ‘schokjes’ in het hoofd. Dit komt vaker voor als de behandeling langer geduurd heeft, verschilt per antidepressivum en hangt samen met de snelheid waarmee het lichaam de medicijnen afbreekt. De behandeling van deze onttrekkingsverschijnselen bestaat uit het geleidelijker afbouwen (steeds lagere dosering) van de antidepressiva over een geruime tijd. Het heeft meestal geen zin en soms zelfs een averechts effect om de medicatie om de dag te nemen.

Van een aantal antidepressiva zijn er zogenaamde ‘taperingstrips‘ verkrijgbaar. Deze zijn speciaal bedoeld om de dosis langzaamaan te verminderen.

Zie ook:
Gedoe over vergoeding taperingstrips

 

Kijk op mijnmedicijn.nl voor persoonlijke ervaringen met antidepressiva.

Lees en deel ervaringen

Persoonlijke verhalen
delen met lotgenoten

Mind Blue

Antidepressiva,
wat vinden anderen?

Mijn Medicijn

GGZ-organisaties:
deel jouw ervaring over hulpverleners

Zorgkaart Nederland
Steun ons
X

© Depressievereniging| Privacyverklaring|Disclaimer|Cookies|Sitemap| Site by Hellopixels + Miller Digital